غده ی سرطانی مدرنیسم

انسانها امروزه چنان غرق در ابزارآلات شده اند که اگه فقط یه روزشون بتونن کامل از اونا ببرند خواهند فهمید که لذت زندگی یعنی چه.

دنیای بدون تلفن... بدون تلویزیون... بدون کامپیوتر...

بعضی وقتها طوری در بند اینها میشیم که اگه عزیزانمون هم کنارمون باشن حضورشون حس نمی کنیم. چرا؟

ریشه بسیاری از ناهنجاریهای اجتماعی از همینجاها نشأت میگیره. اگه حتی شده به قصد عبادت هم به صورت پدر و مادر و حتی خواهر و برادر با تبسم نگاه کنیم خواهیم فهمید که زندگی یعنی چه.

بزرگان ما بی جهت نبوده که برای سپری کردن وقت با خانواده و دوستان و آشنایان اینقدر اهمیت قائل شدند.

چرا همیشه به دنبال گنج دست نیافتنی هستیم حال آنکه خودمون گنجینه هائی داریم که خیلی ها در آرزوی داشتن اون هستند. (لبخند فرزند به روز پدر و مادر و بالعکس- سلامتی- خانواده صمیمی و ...). چرا خودمون پرده ی غفلت رو از جلوی چشمامون کنار نمی زنیم تا زیبائیها رو ببینیم و منتظر می مونیم تا دست روزگار این پرده رو کنار بزنه و انوقته که هیچ کاری از دست ما بر نمیاد...

دوستان. حتی شده برای یک روز هم سعی کنیم تا می تونیم از عصر مدرنیته (دروغ و نیرنگ) و جادو فاصله بگیریم و قدر داشته هامونو بدونیم .... اگه درباره کسائی که افکار مدرنیته رو می پرورانند اندکی تأمل کنید خواهید یافت که اونها سعی در القا کمبودهای خود در جامعه دارند و متأسفانه امروزه تا حدودی نیز به اهداف شوم خود نزدیک شده اند و توانسته اند با تفرقه افکنی و سست کردن بنیان خانواده ها، گنجینه های حقیقی جوامع اسلامی را از آنها بگیرند و مظاهر خویش را جایگزینشان نمایند.

 

خدا رو شاهد می گیرم که یکبار زیارت پدر و مادر از نزدیک با چهره ای گشاده اونقدر ثواب شأن و منزلت در نزد الهی خواهد داشت که عرشیان و فرشیان را یارای حسابگری آن نخواهد بود. طوریکه آمده که خداوند همنشین حضرت موسی (ع) در بهشت را جوانی قصاب قرار داده که به لطف دعای خیر مادرش در مقام و جایگاه انبیاء قرار گرفت. 

پس بیائید قدر گلهایمان را بدانیم قبل از آنکه پژمرده بشنافسوس

الهی ... ما را آنی و حتی کمتر از آنی به حال خودمان وا مگذار و دعای خیر ایشان را در دنیا و آخرت بدرقه راهمان کن.

/ 2 نظر / 145 بازدید
حسین

خدایا ما را همنشین والدینمان در بهشت معلی خویش قرار ده. الهی

فیدفا- شبکه اشتراک لینک

سلام ... دوست داری وبلاگت رو گسترش بدی ..؟ دوست داری مطالبت به وسیله یه سایت بزرگ دیده بشن؟ فقط کافی لینک مطالبت رو درون سایت "فیدفا" قرار بدی همین حالا عضو این شبکه بزرگ شو و از امکاناتش لذت ببر http://feedfa.com موفق باشی